Zapraszamy do Dzieciowioski

Festiwal Folkowisko to propozycja nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. W tym roku w strefie dla najmłodszych jeszcze więcej zabaw i atrakcji.

Dzieciowioska to miejsce na terenie Festiwalu, w którym najmłodsi goście Folkowiska będą mogli spędzić wiele godzin na beztroskiej zabawie. Organizujemy ją po raz kolejny, ale w tym roku będzie kusiła jeszcze większą ilością rozrywek. Zabawy poprowadzą trzy młode, doświadczone animatorki.

Wracamy do Gorajca z wieloma nowymi pomysłami. Oprócz gier i zabaw będą zajęcia plastyczne. Będzie można zrobić własne ekologiczne instrumenty, figurki zwierząt, różdżki i poznać zabawy z dzieciństwa naszych rodziców i dziadków – zapowiada Krystyna Domaszczyńska, koordynatorka Dzieciowioski.

Dzieciaki będą mogły wziąć udział w wielu zespołowych grach sprawnościowych, a także warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę wałbrzyskiego teatru lalek Patrycję Rojecką. – Postawimy na improwizację teatralną, zabawy integracyjne
i sprawnościowe, rozwijanie wyobraźni i świadomości ciała w ruchu. Będzie także grupa warsztatowa dla dorosłych
– zapowiada Patrycja.

Wśród rodzinnych konkurencji znajdą się wyścigi w workach, sztafeta i rzucanie do celu. Organizatorki liczą, że oprócz umilenia tych kilku dni najmłodszym uda im się rozruszać także trochę starsze ciała.

W specjalnej strefie zorganizują pokaz świecących w ciemności baniek mydlanych i grę w kręgle. Dziewczyny samodzielnie stworzyły wszystkie potrzebne do zabaw materiały. Są wśród nich wielkoformatowe gry planszowe, w których pionkami są dzieci, a półmetrowa kostka została specjalnie uszyta na tę okazję! – Gry wielkoformatowe robimy ze starych banerów, instrumenty muzyczne z rolek od ręcznika papierowego, a zwierzaki z plastikowych odpadków z recyklingu  – wylicza Krystyna Domaszczyńska.

Co roku na Folkowisku przybywa rodzin z dziećmi. Festiwal od lat jest nie tylko przyjazny swojej młodzieżówce, ale także ekologiczny. Uczestników zachęcamy do segregowania śmieci, przywiezienia ze sobą własnych naczyń, oszczędzania wody i wspólnego podróżowania. Oprócz koncertów na uczestników Folkowiska czeka przebogata oferta rajdów, warsztatów, gier i zabaw.